0362 266 59 73

About Us

About Us

BİZ KİMİZ?

OTO SESLİ 1970’li yıllarda aile büyüğümüz Yunus SESLİ tarafından Samsun Bafra’da oto tamir bakım ve onarım atölyesi olarak kuruldu. 1998 yılında OTO SESLİ limited şirketi ünvanı adı altında toptan ve perakende yedek parça satış pazarlama faaliyetlerine başladı. OTO SESLİ 2014 yılında şirket merkezi olarak Samsun Örnek Sanayi sitesindeki 3000 m⊃2; lik yeni hizmet binasına taşındı..

 

OTO SESLİ, özellikle Ford binek ve ticari araç gruplarına ait araçlara perakende satışı yapan müşterilerine uzun yıllar boyunca toptan yedek parça tedarik hizmeti sağlayan köklü bir firmadır. Türkiye’nin tüm bölgelerine yayılmış pazarlama ağı ile yapılan toptan yedek parça satışının yanında; Orta Karadeniz bölgesinde faaliyet gösteren perakende satış mağazalarına sahiptir. 2012 senesinde eurocraft markasını kurarak faaliyet alanlarına ithalat ve ihracatı eklemiştir. OTO SESLİ ’nin iş ve hayat felsefesi; müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi fiyata, kaliteli, güvenilir ve profesyonel bir şekilde karşılayarak onların memnuniyetlerini kazanmaktır.

 

Eurocraft markası, 2010 senesinde kaliteli mal ve yüksek hizmet standartlarına göre Ford araçlarına ürün tedarikleri yapmaya başlayarak Türkiye otomotiv yedek parça pazarına girmiştir. 10.01.2013 tarihinde Türk Patent Enstitüsünden markaların korunması hakkında 556 sayılı kanun hükmündeki kararnameye göre OTO SESLİ limited şirketi tarafından resmi olarak marka tescili yapılmıştır. Başta Motor grubu, Fren Sistemi, Süspansiyon grubu, Kaporta grubu, Soğutma Sistemi, Şanzıman grubu, Rulman grubu, Elektrik ve Elektronik aksamları ve Sarf malzemeleri gibi 131 çeşit alt ürün grubuna ait 3900’ün üzerinde ve sürekli yenilerek artan referans ürün, Eurocraft kutusu ve güvencesi altında müşterilerine ulaştırılmaktadır.

 

Ürün gruplarımızdaki birbirinden farklı her ürünün yurt içi ve yurt dışından seçilen tedarikçiler, eurocraft kalite kontrol sistemine göre belirlenmektedir. Bu hassas süreçten başarı ile geçen ürünler eurocraft markası altında satışa sunulmaktadır. Ürün geliştirme, doğru ürün seçimi ve ürünün pazara doğru şekilde sunulması süreçlerindeki tedarikçi denetim sürekliliği eurocraft’ın ana prensibidir. Üreticiden satın alma yapmadan önce alınan numunelerde üreticinin kullandığı malzemelerin laboratuvar sonuçları ve numunelerin araç üzerinde kontrolleri muhakkak yapılır.

 

Fabrikalar, eurocraft tarafından iç denetime tabi tutularak üretim süreçleri derecelendirilir. Yapılan kontrol ve testler sonucunda, ürünlerden kaynaklı sorunlar müşterimiz mağdur edilmeden çözülürler. Müşterilerimiz yanlış kullanım ve yanlış montajdan kaynaklı problemler hakkında detaylı raporlarla bilgilendirilirler.